Regulator pracy kotła miałowego

Regulator pracy kotła miałowego

Opis produktu

Mikroprocesorowy regulator pracy kotła miałowego jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej oszczędnych sterowników na rynku. Dzięki algorytmowi PID pozwala na zdalne utrzymywanie wskazanej temperatury poprzez kontrolowanie i regulowanie pracy dmuchawy i pompy obiegowej centralnego ogrzewania.

Więcej szczegółów

  134,07 zł netto Cena hurtowa

  -0%

  164,90 zł brutto Cena detaliczna

  0%

  szt.

  REGULATOR PROTON PID


  Mikroprocesorowy regulator pracy kotła miałowego, będący jednym z najnowocześniejszych i oszczędnych sterowników na rynku. Zastosowany w nim algorytm PID gwarantuje utrzymanie zadanej temperatury poprzez ciągłą regulację obrotów dmuchawy i pompy obiegowej centralnego ogrzewania.

  Ergonomiczny


  PROTON PID automatycznie reguluje temperaturę w kotle, nie dopuszczając do jej gwałtownych zmian. Algorytm PID pozwala na samoczynne dobieranie obrotów wentylatora w sposób optymalny dla bieżącego odbioru ciepła. Pozwala to wydłużyć czas ogrzewania na jednym załadunku paliwa. PROTON PID posiada funkcję kontroli opału, w której regulator dąży do utrzymania ciągłego nadmuchu, dostosowanego do temperatury w układzie grzewczym. Kiedy temperatura w kotle zbliży się do wartości zadanej, sterownik zwolni obroty dmuchawy, nie dopuszczając do zbyt szybkiego zużycia opału. Elastyczne moderowanie prędkości wentylatora zapobiega nadmiernemu ochładzaniu kotła i pozwala łatwo utrzymać zadaną temperaturę pomimo zmiany obciążenia kotła w miarę spalania opału. Funkcja uaktywnia się po 30
  minutach od osiągnięcia temperatury zadanej lub po 2 godzinach, jeżeli kocioł jest dopiero w trybie rozpalania. 
  Algorytm PID dotosowuje się do specyfiki układu grzewczego i stosowanego opału. Raz wprowadzone ustawienia regulatora można utrzymać nawet przy zmianie rodzaju paliwa.


  Wielofunkcyjny 

  Funkcja „anty-zamarzanie” - przy temperaturze poniżej 5°C regulator uruchamia pompę obiegową. Zapobiega to przemarznięciu tych elementów instalacji, które są najbardziej narażone na niskie temperatury. Funkcja „anty-stop” - po zakończeniu sezonu grzewczego pompa obiegowa co 14 dni jest załączana na 1 minutę. Dzięki temu nie dochodzi do zastania pompy w okresie letnim. Funkcja działa przy włączonym regulatorze.
  PROTON PID zapewnia automatyczne zachowanie zadanych parametrów (nastaw) przy zaniku zasilania oraz powrót do wcześniejszego trybu pracy po wznowieniu zasilania.
  Regulator wyposażony został w zewnętrzny termostat awaryjny, zabezpieczający instalację przed przegrzaniem w wyniku uszkodzenia regulatora lub niewłaściwej obsługi. Termostat samoczynnie odcina zasilanie dmuchawy, jeżeli temperatura kotła przekroczy 90°C. 
  Regulator umożliwia zaprogramowanie przez użytkownika minimalnych i maksymalnych obrotów wentylatora, czas nadmuchu i długość przerw między nadmuchami, temperaturę załączenia pompy obiegowej oraz temperaturę wyłączenia regulatora. 
  Dla niedoświadczonych użytkowników przygotowana została funkcja powrotu do ustawień fabrycznych. PROTON PID posiada także bogaty zestaw funkcji uruchamianych z poziomu serwisowego. W tym trybie zapewnione jest programowanie parametrów dmuchawy, dzięki czemu regulator może pracować z każdym wentylatorem dostępnym na rynku (do określonej mocy maksymalnej). Możliwe jest także określenie temperatury minimalnej kotła, poziomu mocy i obrotów wentylatora w czasie przedmuchu oraz temperatury, przy której obroty dmuchawy mają się zmniejszać. PROTON PID przystosowany jest do podłączania zdalnego panelu sterującego i termostatu pokojowego. Ich zadaniem jest kontrolowanie pracy kotła i utrzymywanie stałej, zadanej temperatury w pomieszczeniach. Pozwala to osiągnąć nawet 30% oszczędności paliwa.


  Sprawny


  Stopniowe zwiększanie prędkości dmuchawy zapobiega nagłemu spalaniu gazów zgromadzonych w kotle (brak efektu „strzelania”).

  Dane techniczne:

  Histereza: 1 °C

  - Zakres zmniejszania obrotów: 6 °C

  - Czas reakcji: 30 min

  - Temperatura załączania pompy obiegowej: 25 - 70 °C

  - Zakres nastaw temperatury: 35 - 90 °C

  - Czas przedmuchu: 5 - 59 s (możliwość wyłączenia)

  - Czas między przedmuchami: 1 - 30 min

  - Maksymalna prędkość dmuchawy: 12 st.

  - Minimalna prędkość dmuchawy: 1 st.

  - Temperatura wyłączenie regulatora: 25 - 50 °C

  - Temperatura załączenia termostatu awaryjnego sprzętowego zewnętrznego: ok. 90 °C

  - Temperatura załączenia termostatu awaryjnego sprzętowego wewnętrznego: ok. 93 °C

  - Temperatura załączenia termostatu awaryjnego programowego: 92 °C

  - Temperatura otoczenia podczas pracy regulatora: 5 - 45 °C

  - Napięcie zasilające: ~230 V

  - Zakres pracy czujnika temperatury: 1 - 100 °C

  - Obciążalność wyjścia pompy (~230 V): 100 W

  - Obciążalność wyjścia dmuchawy (~230 V): 100 W

  - Pobór mocy regulatora: 2 W

  - Włączenie pompy w niskich temperaturach: poniżej 5 °C

  - Włączanie pompy co 14 dni na 1 minutę - zapobiega to zastaniu się pompy po sezonie grzewczym (warunkiem działania tej funkcji jest włączony regulator)

  - Wymiary regulatora (długość, szerokość, grubość): 145 x 75 x 40 mm

  - Rozstaw otworów do mocowania na ścianie: 161 mm

  Napisz swoją recenzję

  Regulator pracy kotła miałowego

  Regulator pracy kotła miałowego

  Mikroprocesorowy regulator pracy kotła miałowego jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej oszczędnych sterowników na rynku. Dzięki algorytmowi PID pozwala na zdalne utrzymywanie wskazanej temperatury poprzez kontrolowanie i regulowanie pracy dmuchawy i pompy obiegowej centralnego ogrzewania.

  Napisz swoją recenzję

  Produkty w tej samej kategorii